Narkaus / Grindų betonavimas / Grindų betonavimas ir smėlbetonio grindys
grindu-betonavimas-1024x768

Grindų betonavimas ir smėlbetonio grindys

Smėlbetonio grindys yra puikus sprendimas gamybinių patalpų įrengimui. Grindų betonavimas – specialių žinių bei tam tikrų įgūdžių reikalaujantis procesas. Tam, kad jis būtų atliktas kokybiškai, naudojamos įvairios technologijos. Štai, pavyzdžiui, pusiau sausoms smėlbetonio grindims yra naudojama speciali vokiška technologija, kuri turi privalumų. Technologijos privalumai:
a) pasitelkus šią technologiją, cemento bei smėlio mišinyje yra nedidelis kiekis vandens (jo yra tik tiek, kiek reikia cemento hidratacijai). Mažas vandens kiekis yra svarbus tuo, jog ateityje bus išvengiama betono skilinėjimo bei įtrūkių;
b) technologijos dėka įmanoma greitai bei kokybiškai išbetonuoti didelius plotus per dieną ( nuo 200 iki 300 kv. metrų);
c) naudojant šią technologiją iš karto galima įrengti elektros kabelius, tad ateityje nebus papildomų išlaidų;
d) betonuojant grindis šia technologija, jau po 24 valandų bus atlaikomas pėsčiųjų vaikščiojimas.
Na, o dabar – trumpai apie tai, kaip yra atliekamas smėlbetonio grindų betonavimas. Šių grindų betonavimas yra pradedamas nuo švyturių montavimo. Švyturiais yra vadinami nukreipiantieji, į kuriuos atsižvelgiant yra išlyginamas grindų paviršius. Šiam procesui atlikti yra naudojami gulsčiukas su liniuote bei nivelyras. Nuo to, kaip teisingai sumontuosite švyturius priklausys ir grindų lygumas.
Sekantis žingsnis, kuris atliekamas po švyturių sumontavimo, yra smėlbetonio mišinio paskirstymas. Būtina užpildyti tolygiai visą plotą. Kadangi tai ypač svarbus procesas, svarbu, kad jį atliktų gerai savo darbą išmanantis specialistas. Jei smėlbetonio mišinys bus paskirstytas tolygiai – bus išvengta nelygumų. Jei švyturiai ir mišinys yra vienalyčiai, tarp jų susidaro monolitinė plokštė, kuri užkerta kelią plyšių susidarymui.
Atlikus šiuos veiksmus, būtina pasitelkti ir specialią užtrynimo techniką. Šią procedūrą gali atlikti tik apmokytas darbuotojas, specialių batų dėka. Reikia pabrėžti, jog ši procedūra gali būti atliekama tik tada, kuomet smėlbetonio mišinys yra galutinai išlygintas. Šitaip paruoštas paviršius reikalauja tam tikros priežiūros – jį reikia palaistyti mažu kieku vandens arba vienai parai užkloti polietileno plėvele. Na, o pabaigai, belieka tik pastebėti, jog tinkamai atlikus visus šiuos veiksmus, paviršius tampa atsparus bet kuriai grindų dangai.